Віза в Іспанію і NIE

Якщо ви є громадянином України і бажаєте в’їхати до Іспанії, вам не потрібно звертатися за візою, якщо у вас є біометричний паспорт. Українцям з біометричним паспортом віза для в’їзду до Шенгенської зони не потрібна.

 

Віза не потрібна.

 

Що таке НДЕ і навіщо воно потрібне в Іспанії?

Будь-якому іноземному громадянину, який перебуває в Іспанії з соціальних, професійних та економічних мотивів, надається спеціальний номер NIE (НІЄ), який служить для ідентифікації його особи у всіх державних інстанціях Іспанії. Ідентифікаційний номер іноземця закріплюється за ним довічно.

Що таке NIE?

NIE (НІ) - Numero de Identificacion de Extranjero. Це ідентифікаційний номер іноземця, він же фіскальний документ, головним призначенням якого є податковий облік та здійснення будь-яких адміністративних дій на іспанській території. Варто чітко розуміти, що NIE (НІ) не дає право на проживання в Іспанії та не є дозволом на туристичні поїздки територією Євросоюзу!

Типи NIE (НІ)

Існує два типи NIE (НІ):

- перший – сертифікат NIE (НІЕ), необхідний, якщо громадянин ЄС не планує проживати в Іспанії, а лише збирається здійснити будь-яку економічну операцію на території Іспанії, чи то купівлю квартири, автомобіля, відкриття бізнесу тощо.

- другий вид - це NIE (НІ) - картка резидента, її необхідно отримати всім, хто збирається просто проживати на території Іспанії, або проживати та працювати, або вести власний бізнес.

Що таке НДЕ (NIE)?

NIE (НІ) є документом формату А4, де прописані дані людини (ПІБ, дата народження, національність) та унікальний, персональний номер, присвоєний іноземцю владою Іспанії. НДЕ (NIE) містить встановлений набір літер і цифр: 2 літери, одна на початку номера та друга наприкінці, та 7 цифр.

При отриманні ВНЖ в Іспанії номер НДЕ (NIE) вказується на картці резидента (TARJETA) на лицьовій стороні в нижньому лівому кутку.

В Іспанії видачею NIE (НІ) розповідає Головне поліцейське управління.

Для чого потрібний номер NIE (НІ)?

Унікальний реєстраційний номер, який надається міграційними органами Іспанії іноземним громадянам у таких випадках:

- купівлі, продажу чи страхування майна в Іспанії.

- отримання іпотеки в Іспанії.

- Реєстрація та відкриття фірми в Іспанії.

- Реєстрації нерухомості у державному Реєстрі власності Іспанії.

- постановки на облік у податкових органах для сплати податку на нерухомість в Іспанії.

- сплати податків в Іспанії.

- при отриманні посвідки на проживання в Іспанії або студентської візи на строк більше 180 днів.

- отримання заробітної плати в Іспанії.

- реєстрації в системі соціального страхування (для доступу до системи медичного страхування, видачі субсидій, допомог з безробіття, нарахування пенсії тощо).

- Отримання посвідчення водія в Іспанії.

- Відкриття банківського рахунку в Іспанії.

- Покупки автомобіля чи мотоцикла в Іспанії.

Є три способи отримання NIE (НІ) в Іспанії:

1. Особисте звернення до відділення міграційних органів (oficina de extranjeros) за місцем проживання. Обов′язковою вимогою надання NIE є легальне перебування іноземного громадянина в Іспанії.

2. Особисте звернення до Консульства Іспанії країни проживання іноземного громадянина.

3. Передача повноважень третій особі на подання заяви до іспанських органів (за довіреністю). Необхідна нотаріально оформлена довіреність, у якій чітко зазначено, що заявник довіряє повіреному подати документи на отримання НДЄ (NIE). При оформленні довіреності за межами Іспанії їй потрібен офіційний переклад та апостиль.

Якщо вам потрібна допомога в оформленні НДЕ (NIE) в Іспанії, співробітники компанії «Svetlana Mallorca S.L.U.» сприятимуть з усіх питань. Вартість такої юридичної послуги в Іспанії з оформлення НДЄ (NIE) у середньому становить 200 – 250 євро. Додатково необхідно сплатити держмито – 9,45 євро.

Які документи необхідно надати для отримання НІ?

Для отримання НДЕ (NIE) необхідно надати такі документи:

1. Заповнена відповідним чином ( у двох зразках ) та підписана заява (sollicitud EX-15). Завантажити тут.

2. Оригінал закордонного паспорту з візами та штампом в′їзду до країни, який ставлять в аеропорту прибуття.

3. Фотокопії всіх сторінок закордонного паспорта.

4. Довіреність, якщо документи не подаються безпосередньо заявником.

5. Документальне підтвердження причини запиту. Наприклад:

- контракт попереднього резервування нерухомості, підписаний з продавцем або забудовником;

- документ на відкриття бізнесу в Іспанії;

- Для відкриття банківського рахунку, при покупці машини тощо.

(проте сам факт відкриття рахунку або купівлі машини не розглядається міграційними органами як достатня причина для присвоєння NIE (НІЄ).

6. При отриманні NIE (НІ) необхідна оплата державного мита з печаткою будь-якого банку Іспанії – 9,45 євро. В імміграційному офісі вам буде видано квиток на оплату.

Що таке НДЕ (NIE)?

Термін оформлення НДЕ (NIE)

Відповідно до іспанського законодавства термін розгляду документів не може становити більше 5 днів з моменту отримання документів.

етентним органом. Це означає, що якщо ви подали документи безпосередньо у відділення міграційних органів, через 5 днів ви повинні повідомити результат розгляду документів. Насправді цей термін найчастіше збільшується до 10-14 днів.

Якщо документи подаються через Консульство Іспанії, термін отримання відповіді може бути довше 5 днів, особливо якщо ви не особисто забираєте сертифікат, а він надсилається поштою.

Де видається НДЄ (NIE)?

В Іспанії заяви приймаються лише з ранку (за рідкісними винятками) з 9.00 до 14.00. Як правило, заяви приймаються без попереднього запису. Ви приходите з необхідним пакетом документів і чекаєте у спільній черзі або в більшості випадків видаються номерки.

Якщо документи подаються до Консульства Іспанії, краще заздалегідь уточнити час прийому та необхідність попереднього запису.

Після подання заяви видається офіційна квитанція (resguardo), яку просять показати при отриманні. Термін оформлення NIE (НДІ) Іспанії може займати від 1 до 15 днів, зазвичай про це інформують на місці. Забрати готове NIE (НІЄ) може будь-хто, хто має на руках доручення на отримання NIE (НІЄ), яка оформляється в момент подачі самим заявником, та квитанція про здачу документів (resguardo).

Якщо ви перебуваєте в Росії, Україні, Казахстані або будь-якій іншій країні світу – можна подати заяву на NIE (НІ) через Консульство Іспанії в країні справжнього проживання.

Подання заяви на NIE (НІ) через Консульський відділ Посольства Іспанії рекомендується робити незадовго до в′їзду на територію Іспанії. Консульський відділ Посольства Іспанії приймає анкету на запит щодо оформлення NIE (НІЕ) форми EX-15, яке необхідно заповнити великими літерами на комп′ютері іспанською мовою. У цьому випадку до EX-15 та вказаного вище списку документів додаються 2 кольорові фотографії на паспорт. Обов′язково вказати мету отримання NIE (НІ). Заяву необхідно підписати особисто заявником у присутності службовців Генерального Консульства Іспанії у Росії, Україні, Казахстані чи будь-якій іншій країні світу. Крім того, потрібно представити оригінал закордонного паспорта, що діє, і ксерокопію його першої сторінки з особистими даними.

Саме консульство не займається оформленням NIE (НІ) – воно бере на себе функцію посередника для передачі вашої заяви до відповідних іспанських органів.

Після подання заяви Консульський відділ Посольства Іспанії надішле ваші документи до Головного Управління по Справах Іноземців. Після закінчення 5 робочих днів ваш NIE (НІЕ) буде надісланий вам службовцями Консульства Іспанії на вказану у вашій анкеті адресу електронної пошти. Сам документ НДЕ (NIE) надходить поштою через 4-6 тижнів. Вам слід звернути увагу на правильність написання закордонної адреси у формі заяви.

Прийом документів на NIE (НІ), наприклад, у Москві, здійснює Відділ обслуговування громадян Іспанії, без попереднього запису з 09:00 до 13:30 без перерви на обід.

Термін дії НДІ (NIE) в Іспанії.

Відповідно до іспанського законодавства термін дії сертифіката про надання НДЄ (NIE) становить 90 днів. Однак НДІ (NIE) присвоюється іноземному громадянинові "назавжди". Це означає, що якщо надалі іноземний громадянин захоче оновити сертифікат або подасть документи на отримання ВНЖ в Іспанії, йому буде надано той же номер НІЄ.

Оновити сертифікат НДІ (NIE) в Іспанії дуже просто. Він може бути оновлений через 90 днів.

Для отримання нового сертифіката необхідно надати такі документи:

1. Заповнена відповідним чином та підписана заява (Solicitud EX-15).

2. Фотокопії всіх сторінок закордонного паспорта.

3. Довіреність, якщо документи не подаються безпосередньо заявником.

4. Документальне підтвердження причини запиту.

5. Старий сертифікат НДЕ (NIE).

Документи подаються без попереднього запису, термін розгляду – від 5 до 10 днів.

Відпочинок та туризм на Майорці (Іспанія). Сімейний відпочинок з дітьми на Майорці, Іспанія. Поради досвідчених: що пощо, куди податися, що подивитися на Майорці, розваги, екскурсії, кухня. Найцікавіші фото Майорки.

Самостійна подорож до Майорки! Оренда власників на Майорці! Апартаменти, вілли, шале, студіо – на будь-який смак! Продаж та купівля нерухомості на Майорці! Зняти апартаменти, будинок, квартиру, віллу, студії на Майорці від власника. Трансфер на Майорці. Екскурсії на Майорці. Оренда машин, яхт та велосипедів. Продаж нерухомості на Майорці. Віза в Іспанію.

Ексклюзивний відпочинок на Мальорці – свято душі та тіла, коли програма Вашого перебування на чудовому острові продумана до дрібниць і Вам нема про що турбуватися. Кожна деталь Вашого відпочинку це наша турбота про Вас!

 

Відпочинок та туризм на Майорці.

Самостійна подорож до Майорки! Оренда власників на Майорці! Апартаменти, вілли, шале, студіо – на будь-який смак! Продаж та купівля нерухомості на Майорці! Зняти апартаменти, будинок, квартиру, віллу, студії на Майорці від власника. Трансфер на Майорці. Екскурсії на Майорці. Шоп-тури та шопінг на Майорці. Оренда машин, яхт та велосипедів. Віза до Іспанії.

Ми використовуємо власні і сторонні файли Cookie для покращення наших послуг, збору статистичної інформації та аналізу ваших переваг при перегляді веб-сторінок. Це дозволяє нам персоналізувати зміст, який ми пропонуємо, і показувати вам інформацію, пов′язану з вашими перевагами.

Натиснувши на I UNDERSTAND YOU ACCEPT THEIR USE (Я РОЗУМІЮ ВАШЕ ВИКОРИСТАННЯ). Ви також можете ВСТАНОВИТИ або СКАСУВАТИ встановлення Cookie-файлів.

РозширенінастройкиCookie-файлів